Ndërlidhjet

Moskë: Bisedimet për paktin mbi çarmatimin, së shpejtiBisedimet mes Moskës dhe Uashingtonit mbi marrëveshjen rreth shkurtimit të armëve bërthamore do të fillojnë në shkurt, tha shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov.

Zyrtarët amerikanë kanë sugjeruar se bisedimet rreth kësaj marrëveshje mund të fillojnë të hënën në Gjenevë.

Marrëveshja, që pritet të arrihet mes SHBA-ve dhe Rusisë, do të zëvendësojë marrëveshjen, e cila morri fund më 5 dhjetor të vitit të kaluar.
Lavrov tha para gazetarëve se çështjet e mbetura për marrëveshjen e re “do të zgjidhen shpejt”.
XS
SM
MD
LG