Ndërlidhjet

Vazhdon saga e regjisorit Polanski me drejtësinëDrejtësia amerikane nuk ka pranuar të dënojë në mungesë regjisorin Roman Polanski. Polanski akuzohet për raporte seksuale me të mitura në vitin 1977.

Polanski u larguar nga SHBA-të në vitin 1978 dhe u arrestua në Zvicër shtatorin e kaluar, bazuar në urdhërarrestin amerikan.

Aktualisht Polanski është në arrest shtëpiak në Zvicër, ku po lufton kundër transferimit në SHBA.
XS
SM
MD
LG