Ndërlidhjet

Rumani: 5 të vdekur nga i ftohtiI ftohti në Rumani ka shënuar pesë viktima në 48 orët e fundit.

Temperaturat në Rumani kanë rënë nën 26 gradë celcius gjatë ditëve të fundit. Autoritetet rumune kanë kërkuar nga qytetarët, veçanërisht nga të moshuarit, fëmijet dhe ata me probleme shëndetësore, që të mos dalin nga shtëpitë.

XS
SM
MD
LG