Ndërlidhjet

Tenis: Serena Williams fitoi në Australi


Tenistja amerikane, Serena Williams, për të pestën herë doli kampione e turneut të hapur në Melburn të Australisë, pasi në finale e mundi rivalen, Justin Henin, me rezultat 2:1 në seta.

Fituesja e lavdëroi kundërshtaren e saj dhe vlerësoi se finalje ishte e jashtëzakonshme.
XS
SM
MD
LG