Ndërlidhjet

Artisti zviceran shitet për 104 miliardë dollarëNjë skulputurë e artistit zviceran, Alberto Xhiakometi, ka thyer rekordet duke u shitur për më shumë se 104 milionë dollarë.

Skulptura e quajtur “L’homme qui marche I” u shit në një ankand në Londër. Vepra ka përfunduar në vitin 1961 dhe është një nga imazhet më të dallueshme të artit modern.
XS
SM
MD
LG