Ndërlidhjet

Rusia lejon fluturimet tranzite drejt AfganistanitFluturimet tranzite përmes Rusisë drejt Afganistanit janë zhvilluar normalisht, njoftojnë burimet amerikane. Aeroplanët transportojnë armatim dhe paisje të nevojshme për trupat ndërkombëtare në Afganistan.

Marrëveshja e arritur me Moskën në korrik të vitit 2009 ka filluar të zbatohet nga fillimi i këtij viti.
XS
SM
MD
LG