Ndërlidhjet

BH: Dënohen dy serbë për krime lufteDy ish policë serbë janë dënuar me 22 dhe 18 vite burg për krimet e kryera ndaj boshnjakëve gjatë luftës në Bosnjë.

Gjykata në Sarajevë i cilësoi dy ish policët fajtorë për torturë, vrasje, dëbim, burgosje të paligjshme dhe dhunë psikologjike dhe seksuale.
XS
SM
MD
LG