Ndërlidhjet

Irani, burgosësi më i madh i gazetarëveIrani është cilësuar si “burgosësi më i madh i gazetarëve në botë”, në raportin e Institutit Ndërkombëtar të Shtypit me qendër në Vjenë.

Raporti theksoi se udhëheqësi suprem i Iranit ka zbatuar disa nga masat më shtypëse në botë lidhur me mediat.

Mbi 100 gazetarë dhe autorë blogjesh janë arrestuar në Iran gjatë vitit 2009.
XS
SM
MD
LG