Ndërlidhjet

Astronautët zgjerojnë Stacionin HapësinorAstronautët amerikanë po zhvillojnë ecje në hapësirë në përpjekje për të instaluar një dhomë të re në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Përveç ecjeve të sotme do të duhen dhe dy ecje të tjera në hapësirë që të përfundojë instalimi dhe funksionalizimi i dhomës së re në hapësirë.

Astronautët që po merren me zgjerimin e stacionit arritën atje me anijen kozmike amerikane Endeavour.
XS
SM
MD
LG