Ndërlidhjet

Dy të huaj në mesin e viktimave në IndiNjë italian dhe një iranian ishin në mesin e nëntë viktimave në qytetin Pune të Indisë. Nga sulmi me bombë ndaj restorantit mbetën nëntë të vdekur e 57 të plagosur.

Nacionalistët hindu kanë kërkuar anullimin e bisedimeve paqësore me Pakistanin, duke e cilësuar atë si përgjegjës për sulmin e të shtunës. Ky ishte sulmi më i madh në Indi që nga masakra e vitit 2008 në Mumbai.
XS
SM
MD
LG