Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 3 ushtarë të huajNATO-ja tha se një ushtar i huaj sot e ka humbur jetën nga shpërthimi i një bombe në Afganistanin jugor.

Vrasja e sotme e ka çuar në 25 numrin e trupave të huaja që janë raportuar të vrarë që nga 13 shkurti, kur filloi operacioni “Mushtarak” kundër kryengritësve në zonat Marxhah dhe Nad Ali në provincën jugore Helmand.

Më herët, forcat ndërkombëtare njoftuan për vdekjen e dy ushtarëve të huaj të shtunën.
XS
SM
MD
LG