Ndërlidhjet

Kosovë: Zgjedhjet në Istog më 11 prill 2010


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka vendosur që zgjedhjet për kryetar të Komunës në Istog të mbahen më 11 prill të këtij viti.

Në njoftimin nga presidenca e Kosovës theksohet se ky vendim u mor në harmoni me ligjin dhe pas marrëveshjeve me partitë politike dhe me Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG