Ndërlidhjet

Astronautë të rinjë në stacionin e hapësirësDy astronautë rusë dhe një amerikan janë nisur drejt stacionit ndërkombëtar të hapësirës.

Nisja u bë mëngjesin e sotëm nga kozmodromi i Bajkanurit. Astronautët do të qëndrojnë në hapësirë deri në muajin shtator.
XS
SM
MD
LG