Ndërlidhjet

Kabul: Nga sulmi vetëvrasës, një i vrarë e 15 të plagosur


Zyrtarët e Afganistanit thonë se nga një sulm vetëvrasës në qytetin lindor, Xhalalabad, është vrarë një person dhe janë plagosur 15 të tjerë.

Ministria e brendshme afgane tha se duket se cak i shpërthimit ishte një konvoj i NATO-s, që kalonte në udhëkryqin kryesor në këtë qytet.

Pos viktimave në njerëz, janë shkaktuar edhe dëme materiale.
XS
SM
MD
LG