Ndërlidhjet

Presidenti kirgiz i gatshëm të largohetPresidenti i rrëzuar i Kirgizisë tha se ishte i gatshëm të jepte dorëheqjen nëse garantohej siguria e tij.

Presidenti dhe qeveria në Kirgizi u rrëzuan nga protestat masive të opozitës. Aktualisht vendi drejtohet nga një qeveri teknike.

Rreth 100 njerëz u vranë në protestat e dhjetë ditëve të fundit në këtë vend të Azisë Qëndrore.
XS
SM
MD
LG