Ndërlidhjet

Shkup: Merr 30 pengj pse bie ne provimTridhjetë njerëz kane sot qënë peng të nje njeriu në Shkup, i cili kishte rënë në provimin për patentin e shoferit.

Kur 21 vjecari Zemri Ramadani kishte dëgjuar se përsëri kishte rënë në provim, kishte dalë nga zyra e komisionit dhe pas pak kohe ishte kthyer me një kallashnikov.

Ai e kishte drejtuar automatikun te anëtarët e komisionit dhe kandidatët tjerë të pranishëm në provim, të cilët i ka mbajtur peng për një orë.

Pas bisedimeve, një anëtar i komisionit kishte lajmëruar policinë, e cila e kishte carmatosur njeriun e nervozuar.

Askush nuk është lënduar, kurse Ramadani ndodhet në paraburgim.
XS
SM
MD
LG