Ndërlidhjet

Merkel në funeralin e 4 ushtarëve gjermanë


Mijëra gjermanë përfshi edhe kancelaren Angela Merkel si dhe oficerë të tjerë morën pjesë në funeralin e 4 ushtarëve të vrarë në Afganistan.
Funerali i katër ushtarëve gjermanë, të cilët u vranë gjatë dy sulmeve të militantëve talebanëve më 15 prill, u mbajt në qytetin Bavarian të Ingolstandit.
Gjatë këtij muaji janë vrarë gjithsej shtatë ushtarë gjermanë në Afganistan, duke e cuar numrin e të vrarëve në 43, që kur misioni ka filluar.
XS
SM
MD
LG