Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmet amerikane vriten 4 militantëSë paku katër militantë islamikë janë vrarë nga sulmet ajrore amerikane. Sulmet kishin si cak bazat e talibanëve dhe Al Kaidës në zonat fisnore të Pakistanit, në afërsi me kufirin afgan.

Ky ishte sulmi i dytë amerikan brenda 48 orëve në të njëjtin rajon. Nga sulmi i së shtunës së kaluar shtatë militantë humbën jetën.
XS
SM
MD
LG