Ndërlidhjet

Klinton nderohet për dhënjen fund të gjenocidit në BallkanIsh presidenti amerikan, Bill Klinton ishte në mesin e personaliteteve të nderuara nga Këshilli i Atlantikut. Ky i fundit vlerëson çdo vit personalitet që me veprën e tyre kanë ndihmuar në rritjen e mirëkuptimit në nivel global.

Këshilli nderoi presidentin Klinton për punën e tij për zgjerimin e NATO-s dhe dhënjen fund të gjenocidit në Ballkan.

Në mesin e personaliteteve të tjera të nderuara mbrëmjen e shkuar ishin dhe këngëtari e aktivisti irlandez, Bono dhe komandanti i NATO-s, Stefan Abrial.
XS
SM
MD
LG