Ndërlidhjet

Mosul: Goditet autobusi, 1 i vrarë dhe 80 të plagosur


Një person ka vdekur dhe 80 të tjerë janë plagosur në sulmin me bomba ndaj një autobusi në Mosul të Irakut.
Policia ka bërë të ditur se sulmi ka ndodhur 3 kilometra në lindje të Mosulit, ndërsa cak ishte autobusi në të cilin gjendeshin studentë dhe punëtorë.
Udhëtarët ishin nisur drejtë vendit Hamdini, vendbanimi më i madh me të krishterë në Irak.
XS
SM
MD
LG