Ndërlidhjet

Çelzi mund Liverpulin 2 - 0, gati siguron titullin


Në derbin e javës së 37-të të premier ligës angleze, Çelzi ka mundur si mysafir Liverpulin me rezultat 2 – 0. Golat për Çelzin i kanë shënuar Drogba në minutën 33 dhe Lampard në minutën 54. Me këtë fitore Çelzi praktikisht ka fituar titullin e kampionit, sepse javën e fundit luan me Wigan në fushën e vetë.
Nga an tjetër disfata e ka sjellur Liverpulin në situatë dëshpruese, sepse tash gjasat e tyre për të luajtur në garat evropiane (Kupa e UEFA-s) vitin e ardhshëm janë vetëm teorike.
XS
SM
MD
LG