Ndërlidhjet

Tvente (Twente) kampion i Holandës...


Futbollistët e Tventes (Twente) janë kampion të Holandës në futboll. Ata sot në javën e fundit kanë mundur si mysafir ekipin Breda me rezultat 2 – 0 dhe për herë të parë në historinë e këtij klubi janë stolisur me titullin e kampionit.
Në pozitën e dytë ka përfunduar Ajaksi (Ajax) i famshëm dhe në të tretën PSV.
XS
SM
MD
LG