Ndërlidhjet

Azi: Bien tregjet e bursave, euro rrëshqet më shumëTregjet e bursave në Azi kanë shënuar rënie ndërsa vlera e euros ka rënë në nivelin më të ulët të vitit krahasuar me dollarin, për shkak të shqetësimeve nga përgjigja e Bashkimit Evropian ndaj krizës greke.

Sot euro rrëshqiti në 1.2956 dollarë, më pak se në mbyllje të bursës në Nju Jork, kurse tregjet e bursave në Hong Kong, Shangai, Australi, Indonezi dhe Singapor ranë ndjeshëm.
XS
SM
MD
LG