Ndërlidhjet

Kinë: 23 të vdekur nga moti i keqMediat shtetërore kineze raportojnë se 23 persona kanë vdekur nga erërat e forta që kanë prekur jugperëndimin e Kinës. Të njëjtat burim njoftojnë se mbi 150 njerëz janë plagosur dhe një numër shtëpish janë shkatërruar nga stuhitë.

Numri i viktimave dhe të plagosurve nuk është përfundimtar.
XS
SM
MD
LG