Ndërlidhjet

Kamerun kryeson mbledhjen e parë të kabinetitKryeministri i ri britanik, Dejvid Kamerun sot do ta kryesojë takimin e parë të kabinetit të koalicionit.

Kamerun tha dje se Partia Konservator e tij dhe partnerët Liberal Demokratë e konsiderojnë deficitin e buxhetit si "çështjen më urgjente".

Dy palët u dakorduan të formojnë qeverinë e koalicionit pas zgjedhjeve, të cilat nuk prodhuan asnjë parti me shumicë absolute në parlament.
XS
SM
MD
LG