Ndërlidhjet

Afganistan: Vritet kleriku që donte paqenRahman Gul, klerik i njohur, i cili bënte thirrje për paqe në Afganistan, është qëlluar për vdekje bashkë me të vëllanë dhe një kushëri në provincën Kunar.
Policia tha se tre personat u vranë në kohën kur po ktheheshin në shtëpitë e tyre.

Gul e theksonte shumë rëndësinë e “paqes dhe stabilitetit” në mbarë Afganistanin.
XS
SM
MD
LG