Ndërlidhjet

Rusi: Zhvillohen hetime për terrorizëm në Stavropol


Autoritetet ruse kanë hapur hetime për terrorizëm pas një shpërthimi në qytetin jugperëndimor, Stavropol, nga i cili janë vrarë së paku pesë vetë dhe plagosur afro 40 të tjerë.

Shpërthimi ndodhi dje afër një qendre kulturore, pak para filimit të një shfaqjeje, nga një shoqatë vallëzuese nga Çeçenia.

Pas shpërthimit shfaqja u anulua.
XS
SM
MD
LG