Ndërlidhjet

Lidhja Arabe: Iraku të krijojë qeverinë e reLidhja Arabe i ka bërë thirrje partive politike në Irak të krijojnë qeverinë e re, bazuar në rezultatet e zgjedhjeve të përgjithshme të muajit mars. Vendet arabe kërkuan nga faktorët politikë në Irak të ofrojnë zgjidhje praktike për t’i dhënë fund krizës.

Më herët, edhe Shtetet e Bashkuara, dhe vendet perëndimore kanë shprehur shqetësimin e tyre për mosmarrëveshjet që pasuan zhgjedhjet e përgjithshme parlamentare.
XS
SM
MD
LG