Ndërlidhjet

Berlin: Medvedev udhëton për në Gjermani


Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, gjatë javës së ardhshme, do të udhëtoj në Gjermani për takime me kancelaren, Angela Merkel.

Një zëdhënëse e qeverisë së Gjermanisë tha sot se presidenti rus arrinë në Berlin më 4 qershor dhe me zonjën Merkel do të zhvilloj bisedime dyditëshe.

Pritet që të dy liderët të diskutojnë për marrëdhëniet e dyanshme dhe për një varg të çështjeve ndërkombëtare, përfshirë sanksionet e planifikuara kundër Iranit, përpjekjet për paqe në Lindjen e Mesme dhe regullimin e tregut financiare.
XS
SM
MD
LG