Ndërlidhjet

Pakistan: Nga sulmi kundër Xhamive, së paku 70 të vrarë


Persona të armatosur duke bartur jelekë vetëvrasës, kanë sulmuar dy Xhami në qytetin Lahore dhe kanë vrarë së paku 70 vetë.

Sulmi kundër Xhamive ndodhi sot në lagjet e këtij qyteti, që është i dyti për nga madhësia në Pakistan.

Raportohet se policia ka arrestuar dy sulmues.

Të dy Xhamitë e sulmuara i takojnë komunitetit Ahmadi.
XS
SM
MD
LG