Ndërlidhjet

Iran: Ekzekutohen me varje katër kontrabandues droge


Agjencia iraniane e lajmeve Fars njoftoi se katër veta janë ekzekutuar me varje, nën akuzat për kontrabandë të drogës, në qytetin Yazd.

Irani ka një nga normat më të larta të ekzekutimeve në botë. Sipas ligjeve islamike të vendit, vrasja, tradhtia, dhunimi, trafikimi i drogës dhe braktisja e Islamit, dënohen me vdekje.
XS
SM
MD
LG