Ndërlidhjet

Pakistan: 13 të vrarë në sulmin nga ajriZyrtarët e qeverisë pakistaneze thanë se të paktën 13 njerëz janë vrarë nga gjashtë raketat e shkrepura nga një aeroplan amerikan pa pilot në rajonin fisnor afër kufirit afgan.

Sulmet kanë ndodhur në zonën e Vaziristanit Verior, ku janë përqëndruar talibanët dhe militantët e Al Kaidës.

Zyrtarë të paemëruar të qeverisë thanë se disa nga të vrarët ishin “të huaj”, fjalë që zakonisht u referohet militantëve të ndërlidhur me Al Kaidën me origjinë arabe apo nga Azia Qendrore.
XS
SM
MD
LG