Ndërlidhjet

Obama dhe Medvedev takohen në 24 qershorPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama do takohet me homologun e tij rus Dimitri Medvedev në Uashington më 24 qershor.

Shtëpia e Bardhë tha se bisedimet do të prekin bashkëpunimin dypalësh në “fushat e tregtisë, investimeve dhe inovacioneve”.

Më herët u raportua se Medvedev gjithashtu do të vizitojë edhe Luginën e Silikonit në Kaliforni, gjatë vizitës në SHBA që fillon më 22 qershor.
XS
SM
MD
LG