Ndërlidhjet

Zvicra mposhti Spanjën 1:0Në Kampionatin Botëror të futbollit në Afrikën e Jugut, në ndeshjen e grupit H në Durban, Zvicra e mundi Spanjën 1:0.

Kjo ishte fitorja e parë që Zvicra e shënon kundër Spanjës, ndërsa ishte humbja e dytë e spanjolëve në 50 ndeshje.

Në grupin e njëjtë, më herët Kili ngadhnjeu ndaj Hondurasit me po të njëjtin rezultat, 1:0.

Në ndeshjen e tretë të ditës së sotme, Afrika e Jugut dhe Uruguaji, luajnë në rrethin e dytë të ndeshjeve në grupin A.
XS
SM
MD
LG