Ndërlidhjet

NATO: Anders Fog Rasmusen qëndron në Shkup


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen, sot viziton Shkupin, me ç’rast do të bisedoj me zyrtarët më të lartë të këtij vendi dhe me liderë politikë.

Pritet që temë kryesore e bisedimeve do të jetë mundësia e integrimit të Maqedonisë në NATO, që aktualisht është bllokuar nga Greqia, për shkak të kontestit shumëvjeçar për emër.
XS
SM
MD
LG