Ndërlidhjet

Kreu i FMN-së ka besim te ekonomia spanjoleKreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, ka shprehur bindjen në gjasat afatmesme dhe afatgjata për ekonominë e Spanjës, pasi qeveria i miratoi masat e kursimit dhe reformat.

Dominik Shtraus Kan i bëri këto komente pas takimit me kryeministrin Hoze Luis Zapatero në Madrid.

Shtraus-Kan tha se reformat mund të bëjnë që Spanja t'i vë themelet për rritje ekonomike në dy dekadat e ardhshme.
XS
SM
MD
LG