Ndërlidhjet

Kampionati Botëror: Fillojnë takimet e së tetës së finales


Me ndeshjet e sotme të Kampionatit Botëror në futboll, që po mbhaet në Afrikën e Jugut, Uruguaji – Koreja Jugore dhe Shtetet e Bashkuara – Gana, fillon etapa e së tetes së finales.

Nesër zhvillohen, poashtu, dy takime: Gjermania – Anglia dhe Argjentina – Meksika, ndërsa gjatë javës së ardhshme takohen edhe Holanda – Sllovakia, Brazili – Kili, Paraguaji – Japonia dhe Spanja – Portugalia.
XS
SM
MD
LG