Ndërlidhjet

Obama fton liderin kinez për vizitë shtetërore në SHBAPresidenti i Kinës Hu Xhintao e ka pranuar ftesën e presidentit Barak Obama për vizitë shtetërore në Shtetet e Bashkuara.

Shtëpia e Bardhë tha se zyrtarët e të dy vendeve tash duhet ta caktojnë datën e vizitës.

Ftesa u bë anash samitit të G 20 në Kanada.

Kohëve të fundit dy vendet kanë mosmarrëveshje rreth vlerës së shkëmbimit të juanit, tregtisë, dhe mënyrës si të trajtohet pçrogrami bërthamor i Iranit.
XS
SM
MD
LG