Ndërlidhjet

Klinton në KjevSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, zhvillon sot në Ukrainë bisedime me presidentin, kreun e diplomacisë, drejtuesen e opozitës, si dhe me përfaqësues të mediave dhe shoqërisë civile.

Ukraina është ndalesa e parë e Klintonit në turneun pesë ditor që përveç Ukrainës përfshin dhe Poloninë, Azerbaxhianin, Armeninë dhe Gjeorgjinë.
XS
SM
MD
LG