Ndërlidhjet

Iran: Varen 4 kontrabandues droge


Agjnecia iraniane e lajmeve ISNA njoftoi se katër burra, të akuzuar për kontrabandë droge, janë varur në qytetin Isfahan.

Autoritetet e Iranit kanë lansuar një goditje ndaj "sjelljes imorale" në korrik të 2007-ës dhe që atëherë policia ka arrestuar qindra narkomanë, kontrabanidstë, dhunues dhe vrasës.

Grupet e të drejtave të njeriut kritikojnë Iranin për përqindjen e lartë të ekzekutimeve.
XS
SM
MD
LG