Ndërlidhjet

SHBA: Bisedime direkte në Lindjen e Mesme


Shtetet e Bashkuara besojnë se duhet të fillojnë bisedimet direkte mes Izraelit dhe palestinezëve.

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Filip Krouli, tha se administrata amerikane “beson fuqishëm se në një moment të caktuar, do të rifillojnë negociatat direkte”.

Komentet erdhën në kohën kur i dërguari amerikan për rajonin, Xhorxh Miçell, ka nisur një raund të ri bisedimesh.
XS
SM
MD
LG