Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 5 militantë, dështon sulmi vetvrasësBurimet ushtarake njoftojnë se pesë militantë janë vrarë kur forcat pakistaneze mundësuan dështimin e një sulmi ndaj një qendre stërvitore të ushtrisë.

Incidenti ndodhi në Mardan, 63 kilometra në veri të Peshauarit. Ky i fundit është një nga qendrat kryesore ushtarake dhe politike në Pakistan.
XS
SM
MD
LG