Ndërlidhjet

Tadiq: Vendimi i Hagës, dëshmi e objektivitetit


Presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, ka deklaruar se vendimi i Tribunalit të Hagës për rigjykimin e pjesërishëm të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është njëra nga dëshmitë e objektivitetit të këtij tribunali.

Zoti Tadiq u tha gazetarëve në Beograd se lajmi për rigjykimin e Haradinajt është i mirë, por përsëriti se Sebia nuk përzihet në punën e Tribunalit të Hagës dhe në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë.
XS
SM
MD
LG