Ndërlidhjet

Kamerun kritikon PakistaninKryeministri britanik, Dejvid Kamerun i ka tërhequr vërejtjen Pakistanit që të mos nxisë “eksportimin e terrorit”. Deklarata e Kamerunit u bë në ditën e parë të vizitës së tij në Indi.

India, vend fqinj me Pakistanin, prej kohësh akuzon Islamabadin se strehon dhe nxit grupet ekstremiste si Lashkar e Taiba. Ky grup qëndron pas sulmeve të vitit 2008 në Mumbai.
XS
SM
MD
LG