Ndërlidhjet

Vriten 6 civilë afganëGjashtë civilë afganë janë vrarë dhe nëntë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në jug të Afganistanit.

Në mesin e viktimave janë dy burra, dy gra dhe dy fëmijë. Në një tjetër incident, po nga shpërthimi i një bombe, janë plagosur tre fëmijë afganë.
XS
SM
MD
LG