Ndërlidhjet

Iran: Tre amerikanët hetohen për rrezikim të sigurisëTre alpinistët amerikanë, të arrestuar prej një viti në Iran, po hetohen për aktivitete që mund të kenë dëmtuar sigurinë kombëtare. “Veprimet e mundshme dhe synimet e tre të arrestuarve po hetohen nga autoritetet kompetente”, tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit.

Presidenti Obama ka kërkuar të premten lirimin e menjëhershëm të tre amerikanëve, pasi siç theksoi presidenti amerikan “ata nuk kanë kryer asnjë krim”.
XS
SM
MD
LG