Ndërlidhjet

SHBA: 10 milionë dollarë ndihmë për PakistaninQeveria e Shteteve të Bashkuara ka ofruar një ndihmë në vlerë prej 10 milionë dollarësh për Pakistanin për ndihma humanitare në zonat e prekura nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut.

Numri i viktimave nga përmbytjet në Pakistan i ka kaluar të 1100 personat, thanë burimet zyrtare. Të njëjtat burime pohojnë se janë shfaqur sëmundjet e shkaktuara nga ndotja e ujit. Operacionet e shpëtimit po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG