Ndërlidhjet

Sulmohet shtëpia e një drejtuesi të HamasitNjë shpërthim i madh ka rrafshuar shtëpinë e një prej komandantëve kryesor të Hamasit.

Burimet palestineze raportojnë se shpërthimi ishte rezultat i sulmeve ajrore izraelite. Të njëjtat burime njoftojnë se së paku 17 persona kanë kërkuar ndihmë spitalore dhe ka informacione të pakonfirmuara për dy të vdekur.

Në vendngjarje po vazhdojnë operacionet e kërkim-shpëtimit.
XS
SM
MD
LG