Ndërlidhjet

Usain Bolt pëson humbjeNjeriu më i shpejtë në botë dhe kampioni olimpik Usain Bolt e ka pësuar humbjen e parë në dy vite në garën në 100 metra

Në turneun e Stokholmit, amerikani Tajson Gaj fitoi garën për 9.84 sekonda para Bolt, i cili shtegun e kaloi për 9.97 sekonda.

Bolt tha se ende nuk është kthyer në formë pas problemeve që pati me thembrën e Akilit.


XS
SM
MD
LG