Ndërlidhjet

Kinë: Arrin në 127 numri i viktimaveMediat kineze raportojnë për së paku 127 të vdekur si pasojë e stuhive dhe rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga shirat e dendur. 2000 persona të tjerë llogariten si të zhdukur nga kjo katastrofë.

Zonat më të goditura janë në veriperëndim të Kinës, të cilat popullohen kryesisht me tibetanë. Njësitet e ushtrisë kanë mbërritur në vendngjarje për të ndihmuar në operacionet e kërkim-shpëtimit

Si pasojë e motit të keq, gjatë këtij viti në Kinë, kanë vdekur mbi 1100 njerëz derisa qindra të tjerë llogariten të humbur.
XS
SM
MD
LG